geopolityka • gospodarka • społeczeństwo • kultura • historia • Białoruś • Estonia • Litwa • Łotwa • Mołdawia • Obwód Kaliningradzki • Ukraina • Trójmorze • Trójkąt Lubelski

Wiadomości

Zdjęcie: Gene Jeter usplash.com

Ukraina wzmocniła granicę na czas Zapad-2021

Dodał: Andrzej Widera

16-09-2021 08:44


Ukraińscy strażnicy graniczni wzmocnili swoje pozycje na granicy z Białorusią w związku z rosyjsko-białoruskimi ćwiczeniami wojskowymi „Zachód-2021” - poinformował o tym rzecznik Państwowej Straży Granicznej Andrij Demczenko.

Zaznaczył, że granica z Białorusią jest od dawna pilnie strzeżona. Ale ukraińscy strażnicy wzmocnili swoją pozycję w obliczu wspólnych ćwiczeń Rosji i Białorusi „Zachód-2021” w dniach 10-16 września.

„Zmobilizowaliśmy wystarczającą ilość sił i środków Państwowej Służby Granicznej. Zwłaszcza nasze jednostki bojowe, dowództwo oddziałów szybkiego reagowania, które dysponują sprzętem, bronią do działań bojowych i przeszkolonym do tego personelem, powinni wzmocnić nasze jednostki liniowe” – powiedział Demczenko.

Według niego do monitorowania sytuacji aktywnie wykorzystywane są samoloty patrolowe, w tym drony. „Mamy wystarczającą liczbę oddziałów granicznych patrolujących tę część granicy ” – dodał rzecznik.


Źródło
Aby dostarczać Państwu rzetelne informacje zawsze staramy się je sprawdzać w kilku źródłach. Mimo to, w dzisiejszych trudnych czasach dla prawdziwych wiadomości, apelujemy, aby zawsze do każdej takiej informacji podchodzić krytycznie i z rozsądkiem, a takze sprawdzać na własną rękę. W razie zauważonych błędów prosimy o przysłanie informacji zwrotnych na adres email redakcji.
Jeżeli chcecie Państwo wesprzeć naszą pracę, zapraszamy do skorzystania z odnośnika:

Informacje

Redaktor zarządzający: Michał Mistewicz
wykop.pl
Twitter
Facebook
redakcja [[]] czaswschodni.pl
©czaswschodni.pl 2021