geopolityka • gospodarka • społeczeństwo • kultura • historia • Białoruś • Estonia • Litwa • Łotwa • Mołdawia • Obwód Królewiecki • Ukraina • Trójmorze • Trójkąt Lubelski

Wiadomości

Zdjęcie: Wikipedia

Rada Europy i białoruska opozycja demokratyczna

Dodał: Andrzej Widera

08-09-2022 10:46


Rada Europy tworzy grupę kontaktową, która będzie współpracować z białoruskimi siłami demokratycznymi i społeczeństwem obywatelskim - poinformowała Swietłana Cichanouska. Wcześniej Rada Europy ogłosiła zerwanie stosunków z oficjalnym Mińskiem.

Według Cichanouskiej teraz białoruskie siły demokratyczne będą miały własną reprezentację w Radzie Europy, dzięki której będą mogły podnosić kwestie niepodległości Białorusi, więźniów politycznych.

„Cieszę się, że Rada Europy zdecydowała się przyjąć moją propozycję powołania grupy kontaktowej do współpracy z białoruskimi siłami demokratycznymi i społeczeństwem obywatelskim. To kolejny ważny krok w kierunku powrotu Białorusinów na arenę międzynarodową ” – napisała Cichanouska wyrażając nadzieję, że jest to pierwszy krok do powrotu Białorusi do Rady Europy.


Źródło
Bardzo dziękujemy za kolejne wpłaty! Już tylko 710 zł brakuje do naszej opłaty rocznej za serwer. Lista darczyńców. Jednocześnie nadal szukamy potencjalnych inwestorów naszego projektu, który wykracza daleko poza branżę medialną. Zapraszamy do kontaktu.
Aby dostarczać Państwu rzetelne informacje zawsze staramy się je sprawdzać w kilku źródłach. Mimo to, w dzisiejszych trudnych czasach dla prawdziwych wiadomości, apelujemy, aby zawsze do każdej takiej informacji podchodzić krytycznie i z rozsądkiem, a takze sprawdzać na własną rękę. W razie zauważonych błędów prosimy o przysłanie informacji zwrotnych na adres email redakcji.

Informacje

Media społecznościowe:
Twitter
Facebook
Youtube
Spotify
redakcja [[]] czaswschodni.pl
©czaswschodni.pl 2021 - 2024