geopolityka • gospodarka • społeczeństwo • kultura • historia • Białoruś • Estonia • Litwa • Łotwa • Mołdawia • Obwód Królewiecki • Ukraina • Trójmorze • Trójkąt Lubelski

Wiadomości

Zdjęcie: Twitter

Czy będzie pobór studentów na Białorusi?

Dodał: Andrzej Widera

11-04-2023 08:13


Sekretarz stanu białoruskiej Rady Bezpieczeństwa Aleksandr Wołfowicz zaproponował powrót do poboru studentów. Powiedział to na spotkaniu z szefami uczelni w Ministerstwie Edukacji. Wolfowicz uważa, że służba w armii pomoże studentowi zrozumieć, po co poszedł na studia.

Zapytał prezydentów uniwersytetów, co sądzą o propozycji, a także zasugerował zastanowienie się nad tym, jak uczyć studentów na wydziałach wojskowych.  Wołfowicz powiedział również, że szkoły wyższe powinny formować patriotów, którzy będą w stanie bronić kraju.

"W obecnych trudnych warunkach kraj potrzebuje inicjatywy, rozwiniętych intelektualnie i zmotywowanych specjalistów. Wszystkie nasze siły i zasoby powinny być wykorzystane do osiągnięcia tego celu. Konieczna jest praca z młodzieżą przez cały okres studiów. Przygotować nie tylko specjalistów w swojej dziedzinie, ale także uformować prawdziwych patriotów gotowych w każdej chwili stanąć w obronie ojczystej ziemi "- mówił Wołfowicz.


Źródło
Bardzo dziękujemy za kolejne wpłaty! Już tylko 710 zł brakuje do naszej opłaty rocznej za serwer. Lista darczyńców. Jednocześnie nadal szukamy potencjalnych inwestorów naszego projektu, który wykracza daleko poza branżę medialną. Zapraszamy do kontaktu.
Aby dostarczać Państwu rzetelne informacje zawsze staramy się je sprawdzać w kilku źródłach. Mimo to, w dzisiejszych trudnych czasach dla prawdziwych wiadomości, apelujemy, aby zawsze do każdej takiej informacji podchodzić krytycznie i z rozsądkiem, a takze sprawdzać na własną rękę. W razie zauważonych błędów prosimy o przysłanie informacji zwrotnych na adres email redakcji.

Informacje

Media społecznościowe:
Twitter
Facebook
Youtube
Spotify
redakcja [[]] czaswschodni.pl
©czaswschodni.pl 2021 - 2024