geopolityka • gospodarka • społeczeństwo • kultura • historia • Białoruś • Estonia • Litwa • Łotwa • Mołdawia • Obwód Królewiecki • Ukraina • Trójmorze • Trójkąt Lubelski

Wiadomości

Zdjęcie: Wikipedia

Spotkanie Cichanouskiej z polskim ministrem SZ

Dodał: Andrzej Widera

11-07-2024 09:30


Swiatłana Cichanouska spotkała się w Waszyngtonie z ministrem spraw zagranicznych RP Radosławem Sikorskim. Jak podała opozycjonistka, tematem rozmowy była sytuacja na granicy i kroki mające na celu uwolnienie więźniów politycznych, w tym Andrzeja Poczobuta.

„Podkreśliłam także potrzebę utrzymania i wspierania Biełsatu, nałożenia sankcji na reżim na Białorusi, a nie na naród ” – zauważyła Cichanouska. W rozmowie minister Sikorski powiedział, że poważnie rozważa się zamknięcie granicy dla transportu towarowego. W odpowiedzi Swiatłana Cichanouska podkreśliła znaczenie utrzymania ruchu pasażerskiego.

Omówiono także najnowsze ograniczenia w przepływie towarów przez osoby fizyczne. Szefowa ZGP zwróciła uwagę ministra na konieczność doprecyzowania instrukcji w celu zniesienia lub złagodzenia ograniczeńobowiązujących wobec pojedynczych osób. Kolejnym punktem porządku rozmów była konieczność kontynuacji wydawania wiz, zarówno humanitarnych, jak i zwykłych. Sikorski i Cichanouska rozmawiali o szczycie NATO, wspólnych wydarzeniach w ramach Zgromadzenia Ogólnego ONZ, a także zorganizowaniu na początku przyszłego roku konferencji polsko-białoruskiej.


Źródło
Bardzo dziękujemy za kolejne wpłaty! Już tylko 710 zł brakuje do naszej opłaty rocznej za serwer. Lista darczyńców. Jednocześnie nadal szukamy potencjalnych inwestorów naszego projektu, który wykracza daleko poza branżę medialną. Zapraszamy do kontaktu.
Aby dostarczać Państwu rzetelne informacje zawsze staramy się je sprawdzać w kilku źródłach. Mimo to, w dzisiejszych trudnych czasach dla prawdziwych wiadomości, apelujemy, aby zawsze do każdej takiej informacji podchodzić krytycznie i z rozsądkiem, a takze sprawdzać na własną rękę. W razie zauważonych błędów prosimy o przysłanie informacji zwrotnych na adres email redakcji.

Informacje

Media społecznościowe:
Twitter
Facebook
Youtube
Spotify
redakcja [[]] czaswschodni.pl
©czaswschodni.pl 2021 - 2024