geopolityka • gospodarka • społeczeństwo • kultura • historia • Białoruś • Estonia • Litwa • Łotwa • Mołdawia • Obwód Królewiecki • Ukraina • Trójmorze • Trójkąt Lubelski

Wiadomości

Zdjęcie: Pixabay

Obwód Królewiecki: propaganda i umowa z Gazpromem

Dodał: Andrzej Widera

11-10-2024 14:08


Dzisiaj media królewieckie powołując się na agencję TASS, podały streszczenie wywiadu przeprowadzonego z gubernatorem regionu Aleksiejem Biesprozwannych, z którego oczywiście wynika, iż gospodarka regionu jest kwitnąca, notuje pasmo niekończących się sukcesów i to nawet w waunkach obowiązujących sankcji.

Coś co musi budzić uśmiech, to zaklinanie otaczającej rzeczywistości przez protegowanego Putina. W wywiadzie skierowanym do odbiorcy z pozostałej części Rosji, stwierdził, że pomimo silnej presji sankcji i ograniczeń transportowych, "region zdołał się dostosować i zreorganizować swoje procesy gospodarcze. W szczególności udało się stworzyć nowe łańcuchy logistyczne, a zagranicznych dostawców, którzy opuścili rynek, zastąpiono partnerami z innych krajów". Jak świadczą ostatnie fakty, jest to oczywista propaganda nie mająca pokrycia w rzeczywistości.

"Nawet w warunkach bezprecedensowych ograniczeń w transporcie inwestycje w środki trwałe w obwodzie królewieckim osiągnęły rekordowy poziom 196 miliardów rubli. W porównywalnych cenach jest to prawie 43% więcej niż w 2022 roku i jest to trzecia co do wielkości dynamika wzrostu wśród regionów Rosji na koniec 2023 roku” – powiedział Biesprozwannych. Według niego, podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu eksklawa podpisała umowy inwestycyjne o wartości 250 miliardów rubli na najbliższe trzy lata.

Natomiast ciekawa jest inna informacja, którą już podał sam gubernator na swoim kanale społecznościowym. Poinformował, że region podpisał umowę o współpracy z Gazpromem do 2029 roku. "Głównymi zadaniami są: zapewnienie dalszego niezawodnego zaopatrzenia regionalnych odbiorców w gaz, przyspieszenie gazyfikacji miast i osiedli, rozwój rynku paliw gazowych oraz realizacja dużych projektów inwestycyjnych. Wspólnie zostanie opracowany program wykorzystania skroplonego gazu ziemnego w ciepłownictwie oraz przekształcenia transportu publicznego, sprzętu rolniczego i komunalnego na gaz." - napisał gubernator.

Gubernator wskazał, że priorytetem jest modernizacja stacji rozdzielczej gazu w Ruszowicach (Świetłogorsku) oraz gazyfikacja Piławy (Bałtyjska), która trwa od lat i wciąż notuje opóźnienia. Obecnie mają być prowadzone prace z firmą nad uruchomieniem nowych obiektów. Władze regionu planują także rozwój sektora transportu napędzanego gazem. Obecnie w regionie jest ponad 2,5 tysiąca takich pojazdów. Należy jednak przypomnieć, że ostatni przetarg dla Królewca na 74 autobusów miejskich napędzanych LNG   został odwołany.


Źródło
Aby dostarczać Państwu rzetelne informacje zawsze staramy się je sprawdzać w kilku źródłach. Mimo to, w dzisiejszych trudnych czasach dla prawdziwych wiadomości, apelujemy, aby zawsze do każdej takiej informacji podchodzić krytycznie i z rozsądkiem, a takze sprawdzać na własną rękę. W razie zauważonych błędów prosimy o przysłanie informacji zwrotnych na adres email redakcji.
Jeżeli chcecie Państwo wesprzeć naszą pracę, zapraszamy do skorzystania z odnośnika:

Informacje

Media społecznościowe:
Twitter
Facebook
Youtube
Spotify
redakcja [[]] czaswschodni.pl
©czaswschodni.pl 2021 - 2024