geopolityka • gospodarka • społeczeństwo • kultura • historia • Białoruś • Estonia • Litwa • Łotwa • Mołdawia • Obwód Królewiecki • Ukraina • Trójmorze • Trójkąt Lubelski

Wiadomości

Zdjęcie: Pixabay

Rośnie wsparcie dla Litwy w sporze z Chinami

Dodał: Andrzej Widera

11-02-2022 14:15


USA, Kanada, Australia, Wielka Brytania, Japonia i Tajwan przyłączyły się do Unii Europejskiej w ramach konsultacji na forum Światowej Organizacji Handlu (WTO) w sprawie bezprawnej presji gospodarczej wywieranej przez Chiny na Litwę i UE - wynika z komunikatu prasowego wydanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Litwy.

Według ministra spraw zagranicznych Gabrieliusa Landsbergisa, to szerokie zaangażowanie i uwaga poświęcona sprawie UE-Chiny wyraźnie pokazuje, że bezprawne ograniczenia w handlu stosowane przez Chiny stanowią wyzwanie dla całego międzynarodowego systemu handlowego i że nie można tolerować politycznie umotywowanego przymusu gospodarczego.

"Sprawa ta jest ważna dla większości członków WTO. Najpotężniejsze gospodarki świata, w tym wszyscy członkowie grupy G7, połączyły siły przeciwko nielegalnym działaniom Chin, które zagrażają całemu międzynarodowemu systemowi handlowemu. Jest to bezprecedensowa solidarność z Litwą największych demokracji świata" - powiedział minister Landsbergis.  W dniu 27 stycznia Komisja Europejska złożyła formalny wniosek o konsultacje z Chinami w sprawie bezprawnej presji gospodarczej wywieranej przez nie na Litwę i UE, rozpoczynając w ten sposób postępowanie na forum Światowej Organizacji Handlu.


Źródło
Bardzo dziękujemy za kolejne wpłaty! Już tylko 710 zł brakuje do naszej opłaty rocznej za serwer. Lista darczyńców. Jednocześnie nadal szukamy potencjalnych inwestorów naszego projektu, który wykracza daleko poza branżę medialną. Zapraszamy do kontaktu.
Aby dostarczać Państwu rzetelne informacje zawsze staramy się je sprawdzać w kilku źródłach. Mimo to, w dzisiejszych trudnych czasach dla prawdziwych wiadomości, apelujemy, aby zawsze do każdej takiej informacji podchodzić krytycznie i z rozsądkiem, a takze sprawdzać na własną rękę. W razie zauważonych błędów prosimy o przysłanie informacji zwrotnych na adres email redakcji.

Informacje

Media społecznościowe:
Twitter
Facebook
Youtube
Spotify
redakcja [[]] czaswschodni.pl
©czaswschodni.pl 2021 - 2024