Wiadomości

Zapowiedź przybycia pierwszych żołnierzy brygady niemieckiej na Litwę

Zdjęcie: Wikipedia

Zapowiedź przybycia pierwszych żołnierzy brygady niemieckiej na Litwę

Dodał: Andrzej Widera

04-04-2024 11:10

Pierwsi żołnierze brygady niemieckiej, która ma być rozlokowana na Litwie, przybędą do Wilna w przyszłym tygodniu. Jak poinformowało wczoraj Ministerstwo Obrony Narodowej Litwy, ponad 20 żołnierzy stanowić będzie zespół z dowództwa 45 Brygady „Lietuva”. Wraz z nimi przybędzie także Alfons Mais, dowódca niemieckich sił lądowych.

Pierwsi żołnierze przybywający na Litwę osiedli się w Wilnie i będą odpowiadać za planowanie przeniesienia brygady na Litwę oraz koordynację wymagań dotyczących infrastruktury wojskowej. Do końca roku rozbudowany podstawowy element dowództwa będzie odpowiadać także za pomoc w relokacji wojsk niemieckich. Oczekuje się, że w sumie około 5000 niemieckich żołnierzy i cywilów brygady przeniesie się na Litwę, niektórzy z nich wraz z rodzinami.

Będą to dwa miejsca stacjonowania w Rudnikach i Rukli, a żołnierze i ich rodziny będą mieszkać w Wilnie i Kownie, a dodatkowe punkty logistyczne zostaną utworzone w innych częściach Litwy.


Źródło
Wirtualna kawa za pomocą portalu suppi.pl:
Wspieraj nas na suppi.pl
Aby dostarczać Państwu rzetelne informacje zawsze staramy się je sprawdzać w kilku źródłach. Mimo to, w dzisiejszych trudnych czasach dla prawdziwych wiadomości, apelujemy, aby zawsze do każdej takiej informacji podchodzić krytycznie i z rozsądkiem, a takze sprawdzać na własną rękę. W razie zauważonych błędów prosimy o przysłanie informacji zwrotnych na adres email redakcji.